در حال انتقال به بانک ... processing...

بهترین خوراک دام

درج قیمت مصوب روی مرغ و تخم مرغ الزامی شد

تابستان و مشکلات مربوط به آب در مرغداری

قیمت تخم‌مرغ در میادین میوه و تره‌بار تهران ارزان شد: هر شانه ۲۹۹۰۰ هزار تومان

تعامل دستگاه قضا با بخش خصوصی امری ستودنی و اقدامی مؤثر در افزایش تولید است

نکاتی برای بهبود دورۀ انتقالی گاو به منظور افزایش باروری و شیردهی

آنتی بیوتیک موثر (فوزباک)

آویلامایسین(محرک رشد)

وزارت جهادکشاورزی سکان بازار مرغ را به دست گرفت

وزیر جهادکشاورزی باید پاسخگوی سومدیریت و احتکار مرغ باشد

آزادسازی ذخایر مرغ منجمد ۱۵ هزار تومانی

ممنوعیت صادرات مرغ به کلیه گمرکات اجرایی کشور ابلاغ شد

افزایش بی رویه قیمت خوراک دام نشانگر وجود بی‌تدبیری است

سود قیمت گذاری دستوری در جیب واسطه‌ها

صادرات تخم‌مرغ آغاز شد.

57 درصد دام کشور سبک است

افزایش جوجه‌ریزی برای شب عید

نهاده در ازای گوشت مرغ

مصرف گوشت نصف شد

بهینه سازی اندازۀ تخم مرغ در مرغ های تخمگذار تجاری

ژنتیک، عامل اولیۀ بیماری های مربوط به سُم در گاوها

مدیریت تغذیه

فروشگاه قاصدک ، قیمت ، کیفیت ، بازگشت و سلامت کالا

مدیریت تغذیه

آویلامایسین(محرک رشد)

آویلامایسین(محرک رشد)

امروز در مورد یکی از محرک های رشد که از شرکت الانکو میباشد صحبت کنم . این محصول آویلا مایسین نام داره و نام تجاری آن ماکسوس نام داره که این محصول نوعی آنتیبیوتیکه که بر روی باکتری های مضر(کلستریدیوم پرفرانژنز) اثر کرده و آنها را از بین میبرد ولی بر روی باکتری های مفید اثر نمیکند با این کار باعث میشود که جذب مواد غذایی توسط روده بسیار بالاتر برود .

آنتی بیوتیک موثر (فوزباک)

آنتی بیوتیک موثر (فوزباک)

سلام امروز میخوام در مورد یک انتی بیوتیک جدید قوی به نام فوزباک صحبت کنم. متاسفانه در ایران به دلیل علم پایین و تحریم های مکرر چندین سال است که انتی بیوتیک موثر و قوی وارد ایران نشده و هنوز از انروفلوکساسین,كلرامفينيكل,تتراسايكلين,فورازوليدون و جنتامايسين و… استفاده میشه که هر کدام از این انتی بیوتیک ها بیش از 10_15 سال در ایران مصرف میشد و به دلیل مقاومت باکتری ها در این چندین سال اثر بسیار کمی پیدا کرده.به طور معمول هر سه الی چهار سال تاریخ مصرف انتی بیوتیک به پایان رسیده و باید از یه فرمول جدیدتر استفاده بشه.فوزباک انتی بیوتیک وسیع الطیفه که من در این دوره پرورش از این محصول استفاده کرده ام و جواب نسبتا خوبی گرفتم و دوره های بعدی هم نتایج دقیقتر رو بهتون میگم .امیدوارم مفید باشه.

آسیاب میکسر

آسیاب میکسر

با این دستگاه شما میتونید میزان آلودگی های داخل سالن را کاهش بددید البته همراه  این دستگاه اگه یه فیلتر نانو برای ورودی هوای سالن پرورش نصب کنید میتونه اثر بیشتری داشته باشه .  در مناطقی که تراکم مرغداری ها زیاده و آلودگی بالاس شما میتونید  با استفاده از این دو محصول میزان آلودگی رو تا حد زیادی پایین بیارید .

علائم کمبود کلسیم

علائم کمبود کلسیم

علائم کمبود شامل تعویق رشد ، کاهش مصرف غذا  سووخت و ساز بالا ، کاهش فالیت و حساسیت ، استئوپروسیس یا راشیتیسم کمبود کلسیم ، تغییر حالت در اسکلت و حرکت ، حساسیت به خونریزی داخلی ، افزایش شدید حجم ادرار ، کاهش در تخمگداری و نازکی پوسته تخم مرغ و رنجوری یا خستگی مرغها در قفس که نوعی پوکی استخوان است طوری که استخوان ها به قدری نازک میشود که به آسانی شکسته میشود و قادر نیست وزن بدن مرغ را تحمل کند .

تغذیه اولیه جوجه ها

تغذیه اولیه جوجه ها

سلام  امروز میخوام در مورد مهمترین سن تغذیه جوجه های گوشتی صحبت کنم .. که در پرورش بسیار موثره  و  اهمیته زیادی داره . . تغذیه جوجه ها پس از خروج از تخم ، تاثیر زیادی بر عملکرد  گله در  دوره پرورش دارد . به عبارت دیگر اگر شروع پرورش گله ای با تغذیه و مدیریت مناسب  وصحیح توام باشد ، موجب میگردد که نه تنها گله ای یکنواخت از نظر وزنی تولید شود ، بلکه عملکرد آن از نظر ضریب تبدیل غذایی و میزان تلفات نیز بهینه خواهد شد . لذا برای موفقیت در این امر ، رعایت اصول تغذیه و مدیریت بخصوص در هفته اول پرورش ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است . حال سوال مطرح این است که اصول صحیح تغذیه در 48 ساعت اول پرورش کدام است ؟

تغذیه  طیور

تغذیه طیور

تغذیه طیور در شرایط آب و هوای مختلف

//