در حال انتقال به بانک ... processing...

مرغ

فروشگاه قاصدک ، قیمت ، کیفیت ، بازگشت و سلامت کالا

مرغ

بررسی شیوع آلودگی سالمونلایی

بررسی شیوع آلودگی سالمونلایی

گوشت یکی از مهمترین منابع پروتئینی به شمار میرود و اهمیت بسزائی در انتقال بیماری سالمونلوز که یکی از مهمترین و شایعترین بیماریهای مشترک بین انسان و دام میباشد، دارا است و در این بین کشتارگاه به عنوان جایگاهی در کنترل بیماری و یا شیوع بیشتر آن نقش دارد. فرآیند کشتار طیور در کشتارگاه میتواند لاشه طیور سالم را درگیر آلودگیهای متعدد با عوامل پاتوژن سازد لذا با توجه به اینکه لاشه طیور به عنوان یک منبع مهم آلودگی به این بیماری مطرح شده است، تعیین فراوانی و میزان آلودگی به باکتری در این فرآورده، معیاری برای ارزیابی بهداشتی

پرورش و نگهداری مرغ بومی

پرورش و نگهداری مرغ بومی

پرورش طیور و مرغان بومی از دیرباز در مناطق مختلف کشور رواج داشته است. روستاییان و پرورش دهندگان محلی با هدف رفع نیازهای غذایی و کسب درامد سالهاست که به نگه داری و پرورش مرغ بومی روی آورده اند و از گوشت و تخم آن بهره می برند. اما تحقیقات نشان دهنده این است که بسیاری از افراد با اصول پرورش طیور خانگی آشنایی ندارند و نکات مهم پرورش مرغ همچون نحوه مدیریت، تغذیه، بهداشت، جوجه کشی و … را نادیده میگیرند. با توجه به اهمیت این موضوع و جهت افزایش سطح دانش فنی پرورش دهندگان محلی در این مقاله از وب سایت چیکن هچ به آموزش پرورش و نگه داری مرغ بومی پرداخته ایم.

لانه سازی مرغ محلی

لانه سازی مرغ محلی

لانه سازی براساس محل زندگی شما در نظر گرفته میشود ، در مناطق سرد سیر از آجر و بلوک برای لانه سازی استفاده میشود و در مکان های گرم سیری از چوب برای ساخت لانه استفاده میشود .

افزایش قیمت مرغ

افزایش قیمت مرغ

نایب رئیس کانون صنفی مرغداران گوشتی گفت: افزایش چشمگیر قیمت مرغ در بازار چند علت دارد که مهمترین آن افزایش نرخ نهاده هاست.

قیمت مورد قبول هر عدد تخم مرغ 1200 تومان است

قیمت مورد قبول هر عدد تخم مرغ 1200 تومان است

مرتضی رضایی، معاون وزیر جهاد کشاورزی، هفته گذشته در نشست خبری قیمت هر شانه 30 عددی تخم مرغ بدون بسته بندی را بین 31 تا 31 هزار تومان و قیمت هر عدد تخم مرغ را یک هزار و 100 تومان اعلام کرد. وی همچنین از الزامی شدن درج قیمت بر روی تخم مرغ‌ها توسط مرغدارن خبر داد.

تعادل بازار به شرط توزیع به موقع نهاده

تعادل بازار به شرط توزیع به موقع نهاده

محمدرضا کمالی گفت: هر ساله با نزدیک شدن به شب عید و ایام نوروز، در بهمن ماه شاهد کاهش عرضه گوشت مرغ و افزایش اندک قیمت‌ها هستیم، زیرا تولیدکنندگان مرغ ها را برای اسفندماه و شب عید در سالن‌ها نگهداری می‌کنند.

دسته‌های اخبار

//